technonama 2018 03 22 image نکات مهم هنگام خرید کارت گرافیک دست دوم
نکات مهم هنگام خرید کارت گرافیک دست دوم

باتوجه به اقتصاد کشور و قیمت بالای کارت گرافیک‌های آکبند و نو تعداد کمی از افراد توانایی خرید کارت گرافیک نو را در این بازار دارند. در این مقاله قصد داریم یکسری از نکات مهم را هنگام خرید کارت گرافیک دست دوم را بیان کنیم که هنگام خرید دچار مشکل نشوید. البته به یاد داشته باشید خرید کارت گرافیک دست دوم ریسک های خودش را دارد. پس تا آخر مقاله با ما باشید.

ماین چه بر سر کارت گرافیک میاورد ؟

با مرج اتریوم دیگر با کارت گرافیک GPU نمیتوان استخراج انجام داد البته ارزهای همچون اتریوم کلاسیک و … قابل استخراج می باشد ولی به صرفه نمی باشد.

ماین با کارت گرافیک مورد تایید سازنده های کارت گرافیک نمی باشد چون در سیستم گیمینگ کولینگ ها برای خنک سازی کارت گرافیکها استفاده میشود در حالی که در ماین از حافظه کارت گرافیک استفاده میشود که باعث داغ شدن حافظه کارت میشوند و ماینرها زیاد به خنک‌ سازی کارتها اهمیت نمی دهند. البته با همه ای اینها ماینرکارهای هستند که با دقت از کارت گرافیک استفاده کرده اند. به هر شکل در بازار کارت گرافیک دست دوم تشخیص کارت ماین شده بسیار سخت می‌باشد .

کارت گرافیکهای ۴ گیگ و زیر آن کلا قابلیت ماینینگ ندارن. پس بابت این نوع کارتها نگران نباشید. اما کارت گرافیک های ۶ گیگ به بالا این قابلیت را دارند. اول از فروشند سوال بپرسید کارت گرافیک ماین شده یا نه ؟ اگر فروشند صادق باشد جواب سوالتان را به درستی میدهد.


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید مانیتور استوک


اگر جواب فروشنده مثبت بود در مورد نحوه نگهداری و تنظیمات کارت گرافیک بپرسید . اگر کارت گرافیک دو سال به بالا برای ماین توسط پاورهای سرور کار کرده اصلا سراغ این کارت نروید. اگر فروشند اطلاعات کامل را در مورد کارت گرافیک نداشت حتما مهلت تست از فروشند بگیرید تا گرافیک را مورد بررسی و تست قرار دهید.

موردی که باید بررسی شود اورکلاک کارت گرافیک است اغلب ماینرهای برای بالا بردن بازدهی و درآمد بیشتر گرافیک آن را اورکلاک می کنند. این موضوع در دراز مدت باعث افت و ضعف فرکانس حافظه رم گرافیک میشود. اگر گرافیکی که تهیه می‌کنید ماین شده است برای بررسی حافظه میتوانید آن را با نرم افزار MSI Afterburner چک کنید.

دستگاه ماین با چند کارت گرافیک

قیمت کارت گرافیک ماین باید چقدر باشد ؟

مهم ترین بحث قیمت کارت گرافیک دست دوم است . این کارت گرافیکها با قیمتهای مناسب فروخته میشود قیمت هر کارت بین ۲۰ تا ۴۰ درصد زیر قیمت کارت گرافیک نو باید باشد . البته میزان استفاده از کارت گرافیک هم بسیار مهم می باشد .

بحث بعدی گارانتی کارت گرافیک دست دوم است. خرید کارت گرافیک گارانتی دار بیشتر توصیه میشود به شرط اینکه پیج کارتها پلمپ باشد و شرایط گارانتی را داشته باشد.

شرایط فیزیکی کارت گرافیک

کارت گرافیک باید از لحاظ ظاهری تمیز و بدون هیچ سوختگی روی برد ، باد کردگی خازن ها ، آثار آب شدگی در بخش سوکت برق و آسیب های مانند شکستگی فن و …. باشد .حتما قبل از خرید فیلم و عکس کارت گرافیک را از فروشنده بگیرید .

شرایط معامله و ضمانت کارت گرافیک چگونه است؟

مهلت تست در معامله و خرید کارت گرافیک استوک بسیار مهم است یک روز مهلت تست برای کارت گرافیک کافی نیست حداقل باید سه الی چهار روز  مهلت تست از فروشنده یگیرید . اغلب ایرادها هنگام بازی چند ساعت خود را نشان میدهند. اگر فروشنده مهلت تست نمی‌دهد بصورت حضوری خرید انجام دهید  یا فیلم تست کارت گرافیک را از فروشنده بگیرید.