تفاوت مانیتور lcd و led
تفاوت مانیتور LCD و LED در چیست؟

در این مقاله میخواهیم به تفاوتهای بین مانیتور lcd و led بپردازیم. بی شک اگر شما میخواهید یک مانیتور خریداری کنید باید تفاوتهای بین lcd و led را بدانید. 

تفاوت lcd با led

۱- یکی از ویژگی های مانیتور led کم مصرف بودن این نوع مانیتور نسبت به lcd می باشد.

۲- یکی از تفاوت مهمی که در بین lcd و led می باشد کنتراست تصویر است مانیتورهای led از کنتراست بالاتری برخودار هستند. در هنگام خرید مانیتور باید حتما به این ویژگی دقت کنید.

۳- همه ای ما دوست داریم مانیتوری خریداری کنیم که طول عمر آن مانیتور بالا باشد. مانیتورهای ال سی دی ۶۰ هزار ساعت به معنی ۷ سال طول عمر دارند طول عمر مانیتورهای ال ای دی ۱۰۰ هزار ساعت است.

۴- اگر دنبال یک مانیتور ارزان قیمت برای دوربین مداربسته هستید میتوانید از مانیتورهای LCD استفاده کنید. مانیتورهای led اغلب به خاطر کارای و کیفیت نسبت به ال سی دی گرانتر هستند.

مانیتور ال سی دی (LCD) مانیتور ال سی دی (LCD)
کنتراست متوسط بالا
کیفیت تصویر متوسط بالا
زاویه دید پایین بالا
مصرف برق متوسط کم
قابلیت تعمیر دارد-سخت دارد-متوسط
عمر مفید ۶۰ هزار ساعت ۱۰۰ هزار ساعت
قیمت پایین  بالا
سایز بزرگ کوچک

تفاوت مانیتور lcd و led

مانیتور led بهتر است یا lcd ؟

در بالا به یکسری از خصوصیات مانیتورهای led و lcd اشاره شده . بی شک انتخاب مانیتور led بهتر است. البته در نظر داشته باشید که قیمت مانیتورهای lcd نسبت به مانیتورهای led پایین تر می باشد. در ضمن هنگام خرید باید بدانید که مانیتور را برای چه کاری میخواهید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر قصد خرید مانیتور استوک یا نو را دارید میتوانید با کارشناسان تکنونما تماس بگیرید و مشاوره رایگان خرید دریافت کنید.